Регистрация Вход
Музыка 5 - 9 классы Androsius
Решено

Доповiдь про Бетховена

127
ОТВЕТЫ

Життя цієї людини було суцільною боротьбою. Спочатку всередині власної родини. Потім з тими людьми, хто не вірив у нього. Потім з жорстокою хворобою. Але він усюди вийшов переможцем. І тепер ім’я Людвіга Ван Бетховена записано золотими літерами в історію світової музики.

Початок біографії: дитячі роки

Майбутній композитор з’явився на світло в 1770 році. Його батьківщина – Німеччина, місто Бонн. Музичний дар хлопчик отримав у спадок. Дід і батько Людвіга служили придворними співаками. Мама не мала відношення до музики, але була дуже турботливою і ніжною до своїх трьом синам.

Батько Бетховена навчав спадкоємця грі на фортепіано і скрипці. Він хотів зробити з нього артиста і возити по містах, щоб той заробляв концертами гроші для сім’ї. Але батьківське виховання було жорстоким і суворим.

Перший виступ Людвіга відбулося у віці 8 років. А в 10 він познайомився зі своїм першим учителем Крістіаном Нефе. Навчання допомогло Бетховену вже в 12 років написати і видати перші твори.

Юність. Перша популярність

У 17 років юний талант поїхав до Відня вчитися у великого композитора Моцарта. І отримав від нього схвалення і похвалу. Але навчання не відбулася. Незабаром прийшло повідомлення про хворобу матері, і Людвігу довелося повернутися додому.

Мама померла, і Бетховен став піклуватися про підростаючих братів. Він почав давати уроки музики, одночасно грав в оркестрі і не переставав писати нову музику. З юнацьких праць особливо відома пісня «Бабак». Її слова належать німецькому поетові Гете.

Юнак знову поїхав до Відня, він дуже хотів вчитися далі. Моцарт на той час уже помер, тому Бетховен став займатися з іншими відомими композиторами.

У цей період розкрився його дар як піаніста. Публіка полюбила емоційну гру молодого виконавця. Бетховена вважають першим музикантом в історії, який зумів заробляти на життя своїми виступами.

Розквіт творчості і кращі твори

Особливо Бетховен любив писати сонати. Так називається музика, яку виконує один або кілька інструментів. Весь світ знає фортепіанну «Місячну сонату». Її композитор створив, коли розлучився з коханою дівчиною. Інші знамениті сонати – «Аппассіоната» (що означає «пристрасна») і Патетична ( «схвильована»).

Ще Бетховен був майстром симфоній. Симфонія – музичний твір для великого оркестру. Створення такої складної музики під силу тільки справжньому таланту.

 

Цікава історія твори однієї з симфоній, Третьою. Спочатку автор присвятив її французькому полководцю Наполеону. Але пізніше розчарувався в ньому і дав симфонії назву «Героїчна».

Улюблена слухачами і піаністами також п’єса «До Елізи». Вона була знайдена в архівах композитора і зіграна на публіці вже після його смерті.

Боротьба з глухотою. Останні роки і смерть

У 26 років Людвіг став втрачати слух. Це привело його в розпач. Глухота значила, що він вже не зможе бути піаністом. Але вона не забирала можливості творчості.

Бетховен з усією пристрастю взявся складати і записувати музику, яку представляв і чув у себе в голові.

Він робив це майже 30 років. Писав не тільки твори для інструментів, але і для голосу. А ще обробляв по-своєму пісні різних народів світу.

Коли композитору виповнилося 54 роки, він створив кращу і останню свою Симфонію № 9 для оркестру і хору. Після її виконання зал встав і привітав автора довгими оплесками.

Бетховен помер в 56 років від хвороби печінки. Його проводжала на кладовищі натовп з 20 тисяч осіб.

28
Отв. дан
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте