Регистрация Вход
Другое 10-11 класс Biomax

Назва поняття/явища про Субкультур

Ответы:

У широкому сенсі субкультура визначається як соціальні групи, організовані навколо спільних інтересів і практик. Термін «субкультура» використовувався для позиціонування певних соціальних груп і вивчення таких груп по відношенню до різних ширшим соціальним утворенням, позначених такими термінами, як «спільнота», «публіка», «маси», «суспільство» і «культура». Використання терміну «субкультури» в академічних субкультурних дослідженнях змінилося з тих пір, як цей термін був придуманий в 1940-х роках в контексті Чиказької школи соціології та її ліберальних, плюралістичних припущень.

Субкультура - це поняття, що походить від латинських слів «sub» (під) і «cultura» (культура), і застосовується в соціології та культурології. Йдеться про частину суспільства, яка від переважної більшості свого світогляду і поведінкою. Носії субкультур можуть відрізнятися від інших людей системою цінностей, зовнішнім виглядом та іншими аспектами.

Молодіжні субкультури мають кілька різновидів, і формуються на демографічній, національній, географічної, професійної та інших засадах.

Найчастіше та чи інша субкультура «позначає» своїх прихильників певними шаблонами в поведінці, особливостями зовнішнього вигляду (одяг, зачіски), лексиконом і іншими відмітними характеристиками.

види субкультур

У списку субкультур є кілька видів:

За музичним перевагам

Представники окремих субкультур найчастіше віддають перевагу різної музики. Готам подобається - готик-метал, маталлістам - хеві-метал і його види, панкам - панк-рок, растаманам - реггі, емо - пост-хардкор і так далі.

Спортивні субкультури

Одна з найвідоміших спортивних субкультур - паркур. Термін позначає віртуозне мистецтво переміщення і огибание перешкод в просторі. Ключова ідея паркуру: «кордону відсутні, є тільки перешкоди». Паркур став особливо популярним після виходу картин «Тринадцятий район», «Ямакасі».

Футбольні вболівальники також зараховуються до ряду особливої спортивної субкультури. Більш організованою групою вони стали на рубежі 70-80 років ХХ століття.

за стилем

У числі субкультур, що виділяються по стилю зазвичай відзначають: Visual kei, мілітарі, тедді-боїв, кібер-готів, модів, стиляг, фріків. Всі вони мають власні відмітні ознаки в іміджі.

За громадським переконанням

У списку субкультур є і виділяються з суспільних переконань: бітники, SHARP-скінхеди, RASH-скінхеди, стрейт-Еджер, анархо-панки, яппі, неформали, нью-Ейндж, Хапп.

за хобі

Люди, яких обєднує спільне специфічне хобі і супутня атрибутика теж зараховують себе до однієї з субкультур. Може йтися про такі спільнотах: байкери, реконструктори, геймери, Бібо, ролевики і так далі.

За хуліганському поведінки

Найбільше побоювань у звичайних громадян викликають представники саме цих субкультур, схожих хуліганських і зухвалою поведінкою: ультрас, високоорганізовані любера, руд-бої, футбольні бешкетники, і гопники.

За іншими ознаками

Існує чимало молодіжних субкультур, обєднаних іншими захопленнями. У їх числі отаку - люди, які обожнюють і добре розбираються в аніме і різної манги. Також досить примітні фурі, що є прихильниками антропоморфних істот і зараховують себе до фурі-Фендом.

2Решение
Отв. дан User3
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте