Регистрация Вход
Українська література 10-11 класс Biomax

Допоможіть будь ласка скласти характеристику Грицька (з цитатами) із роману Хіба ревуть воли як ясла повні?

Ответы:

Головному герою твору Чіпці протиставляється образ Грицька. Хлопець був ровесником Чіпки, діти разом росли та грались: «Підлітки пасли худобу, а коли було нічого робити, видирали горобенят із гнізд, відкручували їм голови, а тільця розбивали ґерлиґами». Грицько дуже любив труд, мав у житті певні мрії, вподобання та мету: «Пішов він на заробітки в чужі краї, брався за будь-яку найтяжчу роботу, спав на голій землі, їв на ходу, але настав час, коли він з грошима повернувся додому, купив нову хату, землю». Проте гордовито став ставитися до інших хлопець після того, як заробив грошей: «Став на людей поглядати звисока: до багачів горнувся, а на голоту дивився згорда».

Мріяв посвататись Грицько до багатої жінки, проте закохався у «сусідню наймичку — веселу, моторну, працьовиту дівчину Христю». Жило подружжя дуже щасливо: «Ні лайки, ні сварки не чула їх простора, світла хата. Матері радили своїм дітям брати з них приклад». Грицько – мужній і працьовитий селянин, який на перше місце у своєму житті ставить сім’ю та родинний затишок.

працьовитий; наполегливий; цілеспрямований; відсторонений від громадських справ. Грицько Чупруненко мав приблизно такі ж стартові позиції, як і Чіпка, якщо не гірші: сирота, батьки померли під час епідемії холери, змалку жив біля далекої родички-удови, а вже потім у діда Уласа. Його життя в підпасичах таке ж, як і в Чіпки, — голодне роздолля із сухарями чорними, як земля. Деякі його риси промовисто виявляються вже в дитинстві: десь не було видно Грицька, коли вовк на отару напав; «сидів, рота роззявивши, коли дід повідав, що пани знову забирають його до двору, і не журився долею Уласа». Разом із тим хлопець виростає роботящим, адже мріє жити заможно, мати чепурненьку, хазяйновиту жіночку і «діток маленьких коло неї». «Купивши ґрунт, почув себе Грицько зараз іншим… зовсім іншими очима дивився на людей: до багачів горнувся, а на голоту дивився згорда». Мав намір одружитися з багачкою, але з того нічого не вийшло, узяв собі сусідську наймичку Христю. «І стали вони між людьми поважними хазяїнами, чесними, робочими людьми, добрими сусідами, навдивовижу парою», яку старші молодшим за приклад ставили (сироти, наймити, а стали хазяїнами!). Одначе автори роману мають сумнів щодо того, чи треба з Грицька брати приклад, бо його життєва філософія — «своя сорочка ближче до тіла». Найяскравіше вона дала про себе знати під час розправи з кріпаками: на заклик Чіпки заступитися за кривджених Грицько, не сказавши ні слова, зник у чужому городі, а вдома хвалився перед Христею своїм «вчинком», називав кріпаків злодіями й голотою. Дружба Грицька з товаришем дитинства «коливається», як стрілка барометра: коли він повернувся із заробітків з грошима, то гордував Чіпкою, коли ж Варениченко поправив господарство, Грицько поновив із ним товариські стосунки.

2Решение
Отв. дан User3
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте