Регистрация Вход
ОБЖ 8-9 класс Alla

Повідомлення з основ здоров*я про традиційні та сучасні системи харчування

Ответы:

Розрізняють традиційні і сучасні системи харчування. Традиційні системи, на відміну від сучасних, існують вже давно, вони формувалися протягом тисячоліть.

Сучасні системи харчування будуються на теоріях харчування. Існує безліч теорій харчування. Є наукові теорії харчування і альтернативні види харчування. До наукових теорій відносяться, наприклад, теорія збалансованого харчування і теорія адекватного харчування. До альтернативних видів харчування відносять вегетаріанство, мясоедение, сироїдіння і ще безліч найрізноманітніших поглядів на харчування.

Традиційне харчування практикують в трьох варіаціях.

Перша - є все. Тобто харчування без заборон. Солодощі без обмежень, випічка, фастфуд, напівфабрикати і решті набір шкідливих продуктів.

Потрібно зауважити, що при такому способі харчування неймовірно швидко відбувається забруднення організму всілякими небажаними і несумісними зі здоровям речовинами. Процес очищення відбувається вкрай важко. У людей на традиційній системі харчування великий відсоток їжі, в якій дуже багато підсилювачами смаку і різними сумнівними хімікатами. У харчуванні занадто великий відсоток цукру.

Другий варіант традиційного харчування - легша версія. В такому випадку стан організму ближче до задовільного, так як тіло забруднюється в повному обсязі, а лише частково. Відбувається фізіологічна очищення. Але вона протікає неповноцінно. В такому харчуванні великий відсоток натуральної їжі. Другий варіант харчування без обмежень теж небезпечний, так як зараз радикально змінилися принципи виготовлення всієї магазинної їжі - змінилося сировину і технології.

Третій вид - система роздільного харчування

Роздільне харчування - це система, принципи якої були сформовані близько ста років тому. Ця система передбачає здорове поєднання їжі між собою, і багато її принципи використовуються в самих різних дієтах для схуднення.

Ця система на перше місце ставить поєднання продуктів. Вважається, що організму складно перетравлювати одночасно продукти, що вимагають різних ферментів, і звідси випливають правила.

Сучасне харчування:

Вегетаріанська система

Сюди входять різні напрямки такі як лакто-вегетаріанство, вегетаріанство, а також змішаний вид двох зазначених напрямків. На вегетаріанство організм засмічується помірно. У деяких випадках відсоток забруднення досить серйозний.

Вегетаріанство не гарантує здоровя та довголіття. На такому раціоні тіло самоочищається. Але все ж організм звільняється від шкідливих речовин тільки на половину, працюючи на піку своїх можливостей.

веганство

Сучасній система харчування без тваринних продуктів. При коректному підході до веганство в раціоні повинно бути дуже багато бобових, зелені, овочів, правильних цільнозернових продуктів, насіння.

сироїдіння

Харчування сирими овочами, фруктами, зеленню.

2
Отв. дан Jooooo
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте