Регистрация Вход
География 10-11 класс Maxym2021

Напишіть будь ласка повідомлення про Нову Зеландію

Ответы:

Нова Зеландія, також звана Новою Зеландією Аотеароа, складається з двох великих островів (Північний і Південний) і декількох невеликих островів (таких як острів Стюарт і острова Чатем). Він розташований в південно-західній частині Тихого океану між 34 і 47 градусами південної широти.

Площа суші Нової Зеландії близько 270 000 км 2 (приблизно 26 822 000 га) приблизно така ж, як у Японії або Сполученого Королівства. Сухопутний масив країни простягається більш ніж на 1600 кілометрів (1000 миль) уздовж головної осі північ-північний схід.

Нова Зеландія асположен на кордоні Тихоокеанської і Індо-Австралійської тектонічних плит, які сформували різноманітні форми рельєфу. В результаті земних рухів утворилася горбиста і гориста місцевість на більш ніж двох третинах суші, з частими землетрусами в більшій частині країни і зоною вулканічної і геотермальної активності в центральній частині Північного острова.

Рельєф, клімат, тип скель і рослинність в результаті взаємодії утворили більше сотні різних типів грунту. Їх можна розділити на три основні категорії: пемзовие грунту (в центральній вулканічної зоні Північного острова); попелясті грунту (поширені в Таранаки, Ваїкато, деяких частинах Нортленді і на заході Саутленд); і осадові грунту (на рівнинах, в горбистій місцевості і в прибережних районах обох основних островів). Незважаючи на це різноманітність, грунти Нової Зеландії, як правило, бідні на поживні речовини.

Флора і фауна

Нова Зеландія відома багатством свого біорізноманіття, де мешкає понад 80 000 видів місцевих тварин, рослин і грибів. Він особливо багата птахами, комахами і морськими мешканцями.

Раннє відділення Нової Зеландії від її географічних сусідів, Австралії і Антарктиди, зіграло велику роль у формуванні її флори і фауни.

Серед найбільш відомих видів є:

ківі, відкладають одне з найбільших яєць в світі в порівнянні з розміром його тіла.

какапо, найважчий і єдиний не літає папуга в світі.

Кеа, один з небагатьох гірських папуг в світі.

гігантський wētā, найважче комаха

туатара, рептилія доісторичного походження

гігантське дерево каурі, яке є одним з найбільших в світі і є рекордсменом за обсягом деревини серед всіх дерев.

У той час як більшість папоротей в світі зростає в тропічному кліматі, в Новій Зеландії зростає незвично велику кількість папоротей для країни з помірним кліматом.

Ізоляція Нової Зеландії також означає, що велика частина представників тваринного і рослинного світу не зустрічається більше ніде на Землі. Всі жаби і рептилії, більше 90 відсотків комах, близько 80 відсотків рослин (крім мохів, печеночников і роголистником) і чверть всіх видів птахів живуть тільки в Новій Зеландії. Сорок чотири відсотки відомих нам морських видів мешкають тільки в водах Нової Зеландії.

клімат

На клімат Нової Зеландії сильно впливають географічні чинники. Вони включають:

його розташування в широтной зоні з переважанням західних вітрів;

велика територія навколишнього океану;

гірські ланцюги, які змінюють погодні системи в міру їхнього руху на схід, так що кліматичні контрасти набагато різкіші із заходу на схід, ніж з півночі на південь

тропічні погодні умови (тобто шторми, які починаються як тропічні циклони в інших місцях, можуть перерости в регіон, приносячи тепле вологе тропічне повітря, який взаємодіє з більш холодним полярним повітрям).

В результаті цих факторів погода в Новій Зеландії більш мінлива, ніж в більших континентальних країнах.

Середня кількість опадів, що випадають в більшості міських районів, становить від 600 міліметрів до 1,5 метрів в рік. Однак в гірських хребтах річна кількість опадів часто перевищує 5 метрів, а в Південних Альпах річна кількість опадів може становити більше 10 метрів в рік.

У регіонах, схильних до впливу погодних умов із заходу і південного заходу, буває зливова погода, і дощі в цих регіонах йдуть приблизно половину дня в році.

В іншій частині країни випадає набагато менше опадів, особливо в східних районах. На Північному острові самими посушливими районами є центральна і південна частина Хокс-Бей, Вайрарапа і Манавату, де середня кількість опадів становить від 700 до 1000 міліметрів на рік.

Середні температури на рівні моря неухильно знижуються з півночі на південь, приблизно від 15 ° C на крайній півночі Північного острова до приблизно 10 ° C на крайньому півдні Південного острова.

Ріки та озера

Динамічне тектонічний рух означає, що в ландшафті Нової Зеландії переважають гори: понад три чверті суші знаходиться на висоті понад 200 метрів над рівнем моря. В результаті круті і швидкі кам'янисті струмки і ріки розтинають ландшафт. Оскільки Нова Зеландія відносно вузька (450 кілометрів в найширшому місці), ці річки з гірським харчуванням швидко досягають моря після протікання через вузькі, а потім звивисті русла.

Річки також живлять численні озера, з яких 3 820 мають площу понад 1 гектара. Більшість озер утворилося в результаті вулканічної або льодовикової діяльності або після утворення наземних бар'єрів (Міністерство навколишнього середовища, 2006). Озеро Таупо на Північному острові - найбільше озеро Нової Зеландії, його площа становить близько 62 000 га, а максимальна глибина - 163 метри.

Крім безлічі гір, озер, річок і геотермальних зон, Нова Зеландія має 360 льодовиків на Південному острові, які забирають сніг і лід з багатьох вершин Південних Альп.

2
Отв. дан Jooooo
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте

Другие вопросы в разделе - География