Регистрация Вход
Другое 10-11 класс Sashaaa

1. Що найбільше вражає в архітектурі Індії?
2. Порівняйте архітектурні особливості різних відомих вам регіонів світу
3. Порівняйте можливості різних кінематографічних шкіл світу.
4. Що об’єднує такі терміни, як «мечеть», «мінарет», «арабеска»? Які мотиви переважають у східних орнаментах?
5. Визначте найхарактерніші ознаки архітектури Арабо-мусульманського культурного регіону.
6. Порівняйте архітектурні споруди Арабо-мусульманського та інших культурних регіонів світу.0
Ответы:

1. Архітектура Індії в середні віки. Архітектура Індії відрізнялася дивовижною різноманітністю будівель, в тому числі скельні храми Індії, побудовані в II столітті до н.е. і в III столітті н.е. Храми висікалися по траєкторії зверху вниз і не мали ніякого фундаменту. Робота майстрів здійснювалася зі складними матеріалами - базальтом та каменем. Скульптури висікалися в скельних породах. Але найдивовижніше - це те, що архітектори працювали вже зі знанням закону заломлення світла, який був сформульований лише в XVII столітті. Технологія висічені храмів і скульптур до нас не дійшла. Воно і зрозуміло - в той час існувало якесь закрите стан художників-архітекторів, назвемо їх со-творцями, майстерність яких переходило з уст в уста, а потім було втрачено. Але ми доторкнулися до чогось більш значущого, ніж технологія, - до символіки, яка стала праматір\\'ю багатьох сучасних споруд.

2. Особливості архітектури міст Європи і Сходу

Для європейського середньовічного міста вельми характерна наявність фортеці, яка оточена високою кам\\'яною стіною і ровом з водою, для реалізації оборонної функції. В подальшому європейські міста будували навколо будівель головних кафедральних соборів, оточених ратушею і ринковою площею. Вулиці при цьому прокладалися від воріт фортеці до центру. На Сході міста проектувалися аналогічно. У центральній частині міста розміщувалася мечеть і мінарети, а поруч релігійна школа - медресе, палац правителя, а також караван-сарай. Вже від цих будівель розходилися дороги і житлові квартали.

Американська архітектура Архітектура США здобула самостійність в розвитку тільки через сто років після появи незалежної держави. Спочатку з європейськими формами соціального життя колоністи завезли і пов\\'язані з ними певні типи будівель. Це були англійські впорядковані і врівноважені схеми будівель, зроблені дуже добротно. Пристрасть до простим і зрозумілим системам поширювалося також на плани більшості американських міст, основою яких стала прямокутна сітка вулиць.

0
Отв. дан Pilot
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте