Регистрация Вход
История 10-11 класс Bulltt202

Напишіть повідомлення про Праведників народів світу

Ответы:

Офіційне звання, присуджуємо неевреям, які в період Холокоста рисковали власну життя раді спасіння євреїв. Это понятие взято из Талмуда: «Праведникам з народів світу договорено місце в світі грядущем». У 1953 році випускний парламент випустив закон про увековечення пам'яті Жертв нацизму та Героїв протидії (Яд Вашем), що відповідає за меморіальний комплекс Яд Вашим в Єрусалимі відповідальністю також за нагородження та запровадження ім'я «Праведники народів світу, які, рискуючи своїми жизнями, спасали євреї». З початку 60-х годів під егідой Яд Вашим діє Комісія за визнанням заслуги та присвоєння звань Праведник народів світу. На першопочатковому етапі комісію возглавив Моше Ландау, який поздніше став головою Верховного Суду Ізраїлю.

Коли ім'я спасавшого подається на розгляд, комісія тщательно розсвідчує свідоцтва, вирішуючи справи спасавшого та мотивів, яких він керує. Імеючий відношення до данному делу виживого або групи вижилих повинен засвідчувати дії спасавшого. Одночасно комісія збирається в європейських історичних інститутах документів, підтверджуючи розглядаються події. Ізначально сам закон не містить змісту точного визначення терміна Праведник народів світу. Як це вже практикувалось на протязі історії еврейського народу, це звання дає людську високу моральну якість, яка виступає із співстраданням та вказує на допомогу євреям у часі існування та досліджень. Однак, приймаючи в увазі закон про увековечення пам'яті Жертв нацизму та Героєва Супротив, стає ясно, що людина повинна виявляти незадовільні якості, щоб заслужити офіційне звання Праведника народів світу.

Таким чином, комісія намагається визначити мотиви, якими керівництво висунуло кандидата при спасінні євреїв, і задає такі питання як: отримував лі спасаючий деньги за спасіння євреїв, які небезпеки він підвергав і чим рисковав. Серед мотивів, якими керівництво спалось, отримали місце дружба, релігійні соображення і пр.? У цілому, щоб визначити зв’язок «Праведника народного світу», людина повинна бути для спасіння єврейської рисковати своєю життю, безпекою чи лічною свободою, не переслідувати при цьому матеріальному вигоді.

У деяких випадках питання «ризик» або «небезпеки» є надзвичайно важким для комісій, так як були спасавшись, отримавши дипломатичну неприкосновенність у країнах, де вони працювали, і, казалось коли, не рисковуючи життям. Наприклад, Арістідес де Суза Мендес, португальський консуль во Франції, видаваючий евреям в'їздні візи у свою страну; Сэмпо Сугихара, японський консул у Вільнюсі, діючий то же самое; Польща Грунінгер, капітан швейцарської поліції на австрійській межі, яка дозволила сотням єврейських біженців просуватися на територію Швейцарії - для того, щоб спасти життя євреїв, всі вони порушили офіційні інструкції своїх правителів.

Точне кількість євреїв, спасенних неевреїв, невідомо. Некоторые спасаемые в итоге погибли, и не осталось никого, кто мог бы предоставить свидетельство или хотя бы назвать комиссии имя спасавшего. Іногда і сам спасавий погібал разом з євреями, яких він намагався спасти. Коли були випадки, коли спасивши решали, залишаються анонімними навіть після війни. Вони просто знайомо зробили те, що вони вважали правильним, у той час, як мільйони оточуючих не зробили нічого.

До 2008 року більш 22 000 чоловік - чоловіки та жінки - були удостоєні цього початкового звання. До середини 90-х років багатьох Праведників народів світу висаживали деревья вдоль аллеї на територіях комплексу Яд Вашим, тим самим, увековечівая свій поступок. У 1996 році був занесений меморіальний сад, в якому можна дізнатися ім'я всіх, хто отримав це закликання. Меморіал пополняется новими іменами, поміж тим, як все нові люди визнаються Праведниками.

Багатоцільові примери спасіння євреїв Праведники народів світу шукають, що, несмотря на небезпечну ситуацію, спасіння було дійсно можливим. Получающие данный титул не только спасали еврейские жизни, но и помогали вернуть веру в человечество.

2
Отв. дан Kuku
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте