Регистрация Вход
Биология 10-11 класс Maxym2021

рактична робота № 1
Визначення ознак адаптованості різних організмів до середовища існування
Мета: формування умінь порівнювати особливості та адаптації різних мешканців до певного середовища існування.
Хід роботи.
1. Визначте видову назву та середовище існування запропонованих організмів.
2. Визначте середовище існування даних видів.
3. Визначте адаптації (не менше трьох), які мають ці організми до проживання в певному середовищі.
4. Заповніть таблицю:
Вид
Середовище існування
Адаптації
5. Висновок.

Ответы:

1. Вид: кліщ

Навколишнє середовище: лісова підстилка з опалого листя та трави. Найчастіше вони зустрічаються в дрібнолистих і листяно-хвойних лісах, де ростуть береза, осика, сіра вільха, черемха, горобина, верба, а також сосна і ялина.

Адаптації: ротовий апарат їх призначений для проколювання шкіри і всмоктування крові, травна система і покриви тіла сильно розтяжні, що дозволяє їм харчуватися рідко, іноді навіть тільки один раз в житті. Діапауза у іксодових кліщів виражається в припиненні ними активного пошуку прокормітеля і уповільненні фізіологічних процесів, дозволяючи кліщів перечікувати холодну пору року.

2. Форма: дощовий черв'як

Навколишнє середовище: компостні ями, гною і посліду, звалища органічних відходів, зволожена грунт, багатий органічними речовинами. У товщі землі.

Адаптації: Тіло їх сегментоване, щоб забезпечити просування в грунтової середовищі. Для розсовування грунтових частинок у них виробилося пристосування у вигляді гідроскелет. Слиз допомагає їм пересуватися навіть в самих твердих грунтах. Чутливі клітини в шкірі дозволяють відчувати дотик до його шкірі і відрізняти світло від темряви.

3. Вид: Карась

Навколишнє середовище: заболочені озера і невеликі ставки, затоплені водою канави, зарослі ділянки річок з великою кількістю рослинності і мулистих дном.

Адаптації: зміна темпу зростання, обтічна форма тіла, наявність плавального міхура, що виділяється покривами тіла слиз, що полегшує процес пересування у воді, наявність плавників, який полегшує процес переміщення і маневрування у водному середовищі, при пересиханні водойми йдуть зариваючись в тину.

4. Форма: голуб

Навколишнє середовище: наземно-повітряна. Гнізда організовують на карнизах в населених пунктах, даху. У дикій місцевості скелі, кам'янисті ущелини або печери.

Адаптації: Скелет плеча посилений. На нозі з'явилася цівка (зрощення кісток плесна і передплесна). Обтічна форма тіла. Рухома шия. Легкі з повітряними мішками і механізм подвійної дихання. Чотирикамерне серце, повне розділення артеріальної і венозної крові. Високий рівень обміну речовин.

1
Отв. дан Savage

А висновок?

0
Отв. дан Maxym2021

В ході еволюції домагаються успіху ті організми, які краще за інших пристосовані до навколишнього середовища. Якщо умови середовища зміняться, то організм, щоб вижити і продовжувати розмножуватися, може адаптуватися шляхом модифікації, але тільки в рамках спадково певної для нього норми реакції. Кожне пристосування і весь їх комплекс не з'являються в готовому вигляді, а виробляються в процесі боротьби за існування в результаті відбору випадкових спадкових змін в ряду поколінь, що підвищують життєздатність організмів в конкретних умовах середовища. Пристосованість в органічному світі - наслідок природного процесу еволюційного розвитку. Явище преадаптаціі зайвий раз підкреслює пристосувальний характер еволюції, заснований на відборі корисних спадкових змін і прогресивних перетворень існуючих структур в процесі освоєння нових умов середовища.

1
Отв. дан Savage
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте