Регистрация Вход
Литература 10-11 класс Sashaaa

Написати твір за темою «Протистояння Фауста і Мефістофеля (за трагедією Й. Гете "Фауст")»Ответы:

Протистояння між Фаустом і Мефістофелем полягає в протистоянні добра і зла. У протистоянні між світлом і темрявою посередником завжди виступає людина. Так сталося, що під час суперечки Бога і Мефістофеля про хиткість переконань людини, першому підвернувся під руку літній мислитель на ім'я Фауст як наочний приклад представника людства, який твердий у своїй вірі і не піддасться спокусам сатани.

Весь сюжет трагедії базується на питанні: чи буде Фауст, повзаючи в посліді, жерти прах від черевика, як це передбачає Мефістофель, або ж йому уготована інша, більш краща доля.

Мефістофель не дуже-то любить Людини як творіння Господнє. Він порівнює людей з \"довгоногими цикадами\", які стрибають в надії злетіти, але все ж знову падають в траву і звідти співають \"свою стару пісню\". Часом люди борються за досягнення недосяжних ідеалів, часто падаючи обличчям в бруд. Чи означає це, що людина повинна припинити свої стрибки? Зовсім ні, хоча цього так і хоче Мефістофель. Мефістофель - дух заперечення. Він - втілення протиріччя, відмови, незгоди, спростування всього, що здається часом таким непорушним в людському бутті. У розумінні Гете Мефістофель - дух, в першу чергу прагне до того, щоб зупинити потік життя і не дати чого б то не було здійснитися.

Фауст - людина, яка намагається досягти досконалості. В цьому і полягає мета його життя, його щастя. Фауст вірить в те, що людина - земне відображення божества ( \"Я, названий підіб'ємо божества.\"), Як і в те, що все земне - минущі подібності вічного, \"життя майорить тіні\". Ідея подібності божеству спонукає Фауста до богоборства, до протиставлення \"гідності людини\" - \"висоті Бога\", і в цьому неприборканому прагненні причина трагедії Фауста. Його розчарування своїм минулим життям, \"від якої і пес би завив\", штовхає його на укладення пакту з Мефістофелем, які обіцяли виконати всі його бажання на землі, але в якому вимагали страшну ціну - безсмертну душу. Причому диявол впевнений в перемозі, переконаний в тому, що Фауст буде проклятий.

Фауст у Гете прагне до того, що в дійсності недосяжно. Немає абсолютного щастя і бути не може. Інакше -стагнація, кінець розвитку і загибель. Гете стверджує, що людина буде продовжувати боротися за свої ідеали, бо ментальну енергію, необхідну для виживання, людство отримує від боротьби.

Позитивні і негативні якості притаманні абсолютно всім. І часом не можна впевнено відгукуватися про кого-то в певному ключі, не знаючи найтемніших куточків його свідомості. І все-таки, якщо вже Бог після смерті пробачив Фаусту все його гріхи і забрав душу героя на небеса, то нам лише залишається навчитися розглядати той самий внутрішній світ і добро в кожному, а іноді - і в самому сатані. Неважко навести безліч прикладів, які доводять, що в поданні Гете зло і оману одно необхідні, як для існування людини, так і існування Космосу, який Гете називав «всеєдності». І все ж, як неодноразово зазначалося, незважаючи на те, що Мефістофель використовує кожну можливість, щоб перешкодити потоку Життя, він тим самим стимулює саме Життя. Він бореться проти Блага, але, врешті-решт, тим самим творить Благо. Цей демон, який заперечує Життя, в усьому виявляється соработником Бога. І тому Бог, що володіє божественним передбаченням, охоче дає Мефістофеля в супутники людині.

2
Отв. дан Pilot

Головна проблема «Фауста» намічена в «Пролозі на небесах». У суперечці між Мефістофелем і Господом стикаються дві протилежні точки зору щодо людини. Мефістофель, висловлюючи погляди ідеологів реакції, вважає, що людина - істота жалюгідне і слабке. Крупиці розуму, якими він володіє, що не заглушили в ньому тваринної природи, не зробили його життя щасливим. Вустами Господа виражена точка зору просвітителів, які вірили, що людський розум, пройшовши через багато оман, може пізнати істину. Суперечка між Господом і Мефістофелем дозволяється потім на прикладі долі Фауста.

Фауст - конкретна індивідуальна особистість і в той же час символ людства. Зображуючи важкий шлях свого героя, Гете вирішує не тільки питання про сенс життя окремої людини, а й питання про долю людства.

Фауст - це великий вчений, невтомний шукач, піднесена душа і сміливий розум, безстрашно прагне до істини. Життєвий шлях Фауста - це пошуки сенсу життя, пошуки щастя в високому значенні цих слів. Шлях цей довгий і тернистий, наповнений працями, важкими випробуваннями, втратами, розчаруваннями, боротьбою. У трагедії розкриваються етапи цього шляху.

Спочатку Фауст прагне знайти сенс життя в науці. Він присвятив їй все своє довге життя, вивчив філософію, право, медицину, богослов'я, збагнув всю середньовічну премудрість, але задоволення не знайшов. Наука не відкрила йому таємниці природи і не дала осягнути «світу внутрішній зв'язок». З гіркотою змушений зізнатися собі Фауст і в тому, що його вчені знання не принесли і користі людям. Вустами Фауста Гете критикує середньовічну і сучасну йому офіційну науку за відірваність від життя, за схоластику і догматизм.

Розчарування в науці змусило Фауста звернутися до пізнання живої людської життя. Путівником Фауста стає Мефістофель, з яким він укладає договір: Фауст готовий померти і віддати дияволу свою душу, якщо з його допомогою хоча б на одну мить відчує повне задоволення. Між Фаустом і Мефістофелем встановлюється своєрідне співробітництво, але в той же час відбувається і постійна внутрішня боротьба. Фауст шукає задоволення на шляху до високих цілей, в той час як Мефістофель прагне пробудити в ньому нице тварина початок і змусити його віддатися егоїстичним насолод. Спочатку Мефістофель намагається залучити Фауста в п'яні гулянки безтурботних молодих гуляк, потім хоче сп'янити його пристрастю до жінки, а потім штовхнути його у вир розгнузданої чуттєвості і, нарешті, веде його в «великий світ», до двору імператора, намагаючись спокусити світської легковажної життям, славою, владою та державними почестями. Хоча Фауст показаний цілком земною людиною, здатним піддаватися дії пристрастей, робити помилки і помилятися, все ж високе гуманне початок бере в ньому верх. Як би не намагався Мефістофель, йому не вдається заглушити піднесені прагнення Фауста. Пізнаючи життя в її радощі і прикрощі, в її світлих і похмурих сторонах, він поступово йде до істини.

0
Отв. дан Pilot
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте