Регистрация Вход
Химия 10-11 класс Sashaaa

1. Вкажіть типи хімічного зв’язку в молекулі мурашиної кислоти HCOOH. Як ви вважаєте, чи буде проводити електричний струм чиста мурашина кислота? А якщо приготувати водний розчин мурашиної кислоти, чи буде він проводити електричний струм? Обґрунтуйте свою відповідь.
2.На підставі своїх знань про хімічний зв’язок, спрогнозуйте фізичні властивості хлориду Силіцію (IV) SiCl4 та гідриду Барію BaH2.Ответы:

1. Типи хімічного зв'язку в молекулі мурашиної кислоти HCOOH-ковалентний Полярний зв'язок.

Чиста мурашина кислота не проводить струм, поясню чому. Струм-це впорядкований рух заряджених частинок (електронів або іонів). У нашому випадку під зарядженими частинками розуміються саме іони. У чистій мурашиної кислоти вони не утворюються, тому що немає середовища, яка її дисоціює. Немає іонів-немає і струму. А ось якщо взяти вже розчин кислоти, вода просто дисоціює кислоту, утворюючи іони, і таким чином, виникає електричний струм.

2.Хлорид кремнію (IV) SiCl4 безбарвна рідина/газ. Зв'язок Si-Сl стійка до гомолітичного розриву і легко розщеплюється іонними, особливо нуклеофіл'нимі, агентами. Кремнію хлориди добре розчиняється в органічних розчинниках. Водою в більшості випадків гідролізуються з утворенням гелю SiO2 і НСl. Реакції зі спиртами, фенолами і амінами призводять до відповідних алкокси-, арокси - і амінопро-нз водним.

Гідрид барію неорганічне бінарне з'єднання лужноземельного металу барію і водню. Білий, плавиться без розкладання в атмосфері H2, при подальшому нагріванні розкладається. Зв'язок ковалентний Полярний, молекула лінійна, в хлориді-іонна, в твердій речовині-іонна кристалічна решітка.

1
Отв. дан Examplez
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте