Регистрация Вход
Другое 10-11 класс Maxym2021

знати визначальні риси модернізму;записати представників цього напрямку в різних видах мистецтва

Ответы:

1) Загальні риси модернізму:

- особлива увага до внутрішнього світу особистості;

- проголошення самоцінності людини та мистецтва;

- перевагу творчої інтуїції;

- розуміння літератури як вищого знання, здатне проникати в глибини існування особистості і одухотворити світ;

- пошук нових засобів в мистецтві (метамова, символіка, міфотворчість т.д.);

- прагнення відкрити нові ідеї, які перетворять світ за законами краси і мистецтва. Такі крайні, радикальні модерністські течії, як дадаїзм або футуризм отримали

- зображує суб'єктивний погляд автора на дійсність.

- Використовує нереалістичні образи, нерідко - елементи фантастики.

- Відмовляється від лінійного розповіді й чітко вираженого сюжету. Розв'язка перестає мати значення.

- Авторська позиція і авторська оцінка героїв приховані. Автор не повчає. Читач повинен сам визначити ставлення до героя. Значущий підтекст.

- Використовує традиційні, широко відомі образи міфології, літератури, переосмислює, осучаснює культурну спадщину. Піднімає проблему традицій і новаторства.

2) В рамках літературного модернізму виділяють напрямки: символізм, імпресіонізм, експресіонізм, футуризм, сюрреалізм, неоромантизм.

Видатні українські модерністи в мистецтві були: Олександр Богомазов, Анатолій Петрицький, Василь Єрмілов, Віктор Пальмов, Павло Ковжун, Василь Григорович Кричевський, Микола Бутович, Галина Мазепа і Петро Холодний.

Українські художники і скульптори, такі як Вадим Меллер, Олександр Архипенко, Олександра Екстер, Михайло Бойчук Давид Бурлюк, Софія Левицька, Олександр Шевченко, Володимир Татлін і ін. В довоєнні роки перебували в Західній Європі.

Українська архітектура модернізму відрізнялася відродженням українського національного стилю в проектах Василя Кричевського, Костянтина Жукова, Олександра Тимошенко і Івана Левинського, а також в конструктивізм Владислава Городецького, Петра Г. Юрченко, Євсевія Липецького, С. Кравець та ін.

Модернізм виявився в постановках театру «Молодий театр», театрі «Березіль» під керівництвом Леся Курбаса, театрі Михайличенко під керівництвом Марка Терещенка, експериментальному театрі «Захраві» під керівництвом Володимира Блавацького.

1
Отв. дан Jooooo
Для написания вопросов и ответов необходимо зарегистрироваться на сайте